W dniu 22.09.2015 r. w Kozienicach odbyło się posiedzenie jury konkursu na Najlepszy Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny Ziemi Kozienickiej w roku szkolnym 2014/2015.

Jury obradowało w składzie:

1. Lucyna Mańkowska - Członek Zarządu PTTK Oddział Kozienice;
  2. Jolanta Maciejczyk -  przedstawiciel PTTK Oddział Kozienice;
  3. Maciej Zając – Przodownik Turystyki Pieszej, Sekretarz  PTTK Oddział Kozienice.

Do konkursu zgłoszono sześć klubów:

1. Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny „Powiśle” przy PSP w Wólce Tyrzyńskiej;
  2. Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny „TRAMP-ek” przy PSP w Ryczywole;
  3. Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny „Krajka” przy PSP w Woli Chodkowskiej;
  4. Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny Wizjonerzy przy PG Nr 1 w Kozienicach;
  5. Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny „Powsinoga” przy PSP w Janikowie;
  6. Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny Turystyczny Klub  Przyjaciół Zamków przy PSP w Brzeźnicy.

Jury zapoznało się z dokumentacją przedstawioną przez poszczególne SKKT, prezentującymi roczną działalność poszczególnych szkolnych klubów krajoznawczo-turystycznych w roku szkolnym 2014/2015 oraz wakacji tuż po nim następujących. Przy analizie materiałów ocenie podlegały kryteria, które zostały określone w Regulaminie Konkursu.

Po przeprowadzeniu oceny formalnej wszystkich SKKT biorących udział w Konkursie Jury zdecydowało o przyznaniu 3 nagród  tj.;

1. Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny Turystyczny Klub  Przyjaciół Zamków przy PSP w Brzeźnicy – opiekun Tadeusz Pomorski;
  2. Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny „Powsinoga” przy PSP w Janikowie – opiekun Piotr Maciejewski;
  3. Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny „Powiśle” przy PSP w Wólce Tyrzyńskiej – opiekun Małgorzata Wójtowicz.

Pozostałym uczestnikom jury przyznało wyróżnienia:

1. Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny „Krajka” przy PSP w Woli Chodkowskiej – opiekun Maria Krawczyk;
  2. SKKT „TRAMP-ek” przy Publicznej Szkole Podstawowej w Ryczywole – opiekun Ewa Bogacka;
  3. Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny Wizjonerzy przy PG Nr 1 w Kozienicach – opiekun Bożenna Szumlak.