Zakończyły się Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkolnej. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych II miejsce zajął Patryk Korcz z Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach i będzie reprezentował województwo mazowieckie w Finale Centralnym w Golubiu-Dobrzyniu, który odbędzie się w dniach 20-22 listopada. Startujący w tej samej kategorii Kamil Kultys, reprezentujący również Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach, zajął VI miejsce. Opiekunem obydwu uczniów był Mirosław Mazur.

W kategorii szkół podstawowych nasz Oddział reprezentowali: Krzysztof Jamanek z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego w Kozienicach, pod opieką Joanny Kusio oraz Monika Dzik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Kazimierza Ośki w Starych Słowikach, pod opieką Joanny Zawodnik. Zajęli oni odpowiednio miejsca V i VI.